30 maart – Alles in de knoop

Zondag gaan we ervoor, zo had schipper bedacht. Met een leuke, redelijk ervaren bemanning moest een hoge klassering haalbaar zijn. Er stond een stevige vlagerige bries met af en toe wat regen. De nieuwe kleine fok erop en ‘t grootzeil een beetje weggerold. Beluga de zee opgesleept en vervolgens goed gestart. So far so good, maar vervolgens ging alles mis. IJsvogel liep geen hoogte, en een matige snelheid. Voor de wind ging tot drie keer de genaker in zandlopermodel omhoog, twee keer redelijk plat gegaan en natuurlijk weer het zeil uit het water moeten vissen. De laatste manche misten we de gele finishboei en moesten deze hoog aan de wind aanlopen. Onder genaker gingen we zo hard (11 knoop) dat we wat laat waren met strijken. De wedstrijdcommissie op de Albatros keek verbaasd naar onze vreemde manoeuvres. Voorts nog heel wat ontdekkingen gedaan voor de Vuurschepenrace naar Engeland. Andere shackels, beter teamwerk, genaker anders hijsen, winkelhaak repareren, etc. etc. En minder schippers aan boord.

Onderweg naar de haven keek schipper nog eens naar zijn nieuwe fokje. Het stond er hopeloos bij. De lei-ogen 20 cm naar voren deed wonderen. Plots kwam er een mooi profiel in het zeiltje en liep IJsvogel 1 knoop harder en meer dan 5˚ hoger.

Dat was helaas na afloop van de serie. Twee aftrekwedstrijden erbij, 4e overall voor de hele serie, IJsvogel kan veel sneller, maar schipper is voldaan. Teo (Natuurmonumenten) en Bert (Unilever) zijn weer een ervaring rijker.

international website