26 MAART 2006
We startten in augustus ’95 in een kamer aan het fraaie Bankaplein. Ton Winkelman zag kansen voor een bureau in maatschappelijke communicatie. En ik zocht, na 15 jaar campagneleider bij ‘ideëel Nederland’ te zijn geweest, naar een nieuwe uitdaging. Op het snijvlak van commercieel en ideëel. Het begrip maatschappelijke communicatie was in ’95 nog onbekend. We kozen bewust voor een breed concept om ruimte te hebben de grenzen van onze business te verkennen. In de beginjaren werden we dan ook vooral gezien als bureau dat actief is in het stimuleren van maatschappelijk verantwoord ondernemen.
24 MAART 2006
“We gaan de Millenniumdoelen misschien niet halen, maar ze zijn wel van groot belang om te mobiliseren en richting te geven.”
21 MAART 2006
In de 7 jaar tijd die we op de Koninginnegracht hebben doorgebracht zijn we flink gegroeid. Met 50 medewerkers werd het erg krap. Inmiddels hebben we naast het Haags Communicatiemuseum een mooi pand gevonden. Per 27 maart luidt ons adres: Lees meer
13 MAART 2006
Ik heb af en toe de neiging de dynamiek even stil te willen zetten. Geen van de muzikanten deelde dat idee. Integendeel, zij genoten van alle nieuw geboden mogelijkheden.
3 MAART 2006
Van de kiesgerechtigden zegt 75 procent te gaan stemmen tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen. De helft weet zo vlak voor de verkiezingen ook op welke partij de keuze valt. Bijna een derde van hen bepaalt zijn keuze op de lokale standpunten van de partij, terwijl 8,5 procent juist bewust kiest voor de partij waarop men ook landelijk stemt. Dit blijkt uit onderzoek van Schuttelaar & Partners.
2 MAART 2006
Schuttelaar & Partners heeft een samenwerkingsverband gesloten met Peter van Akkeren. Peter was hiervoor actief als strategisch directeur van Proximity.
2 MAART 2006
Per 1 januari is Ronald Hiel in dienst bij Schuttelaar & Partners als senior adviseur op het gebied van duurzaam ketenbeheer. Hiervoor was Ronald secretaris van het Productschap Margarine, Vetten en Oliƫn. In die functie heeft hij zich o.a. bezig gehouden met imagoverbetering van geelvetproducten, het opzetten en voeren van stakeholderdialogen over biotechnologie en duurzame grondstofstromen en het ontwikkelen van projecten ter verbetering van de vetzuursamenstelling van voedingsproducten. Lees meer