Laatste nieuws

Volksgezondheid begint in de stal

Over het integreren van humane en veterinaire gezondheid

Mexicaanse griep, Q-koorts, BSE, MRSA, vogelgriep. De dreiging van infectieziekten die voor zowel mens als dier gevaarlijk zijn, is de afgelopen jaren enorm toegenomen door verhoging van de internationale diertransporten, klimaatverandering en groeiend toerisme. We moeten ons hierop voorbereiden, maar de tegenstellingen in strategie zijn groot. Dit kan grote risico’s voortbrengen. De veehouderij is echter van grote waarde voor Nederland.

Hoe kunnen we de samenwerking tussen de humane en veterinaire gezondheid stimuleren om bedreigingen aan te pakken? Kan dit ook kostenbesparingen opleveren? Nederland heeft een uitstekende kennisbasis om hier internationaal een belangrijke rol in te spelen, met name door ervaringen in publiek-private samenwerking.

Op woensdag 30 juni 2010 organiseert Schuttelaar & Partners namens Life Sciences 2020 een dialoogbijeenkomst waarin experts uit veterinaire en humane gezondheid hierover in debat gaan. Het debat vindt plaats in Perscentrum Nieuwspoort (Lange Poten 10, 2511 CL Den Haag).

U bent van harte uitgenodigd deel te nemen aan het debat. Deelname aan de dialoogbijeenkomst is gratis.

U kunt zich aanmelden via het aanmeldformulier.

Programma

16.30 – 17.00 uur Ontvangst
17.00 – 18.00 uur Welkom door dagvoorzitter Arno Vermeulen, General Management and Valorisation Immuno Valley.

Inleidingen door vier sprekers, onder andere:

  • Paul van Aarle, director institutional sales Intervet/Schering-Plough Animal Health
  • Anton Pijpers, decaan van de faculteit Diergeneeskunde aan de UU
  • Eric Claassen, directeur Vironovative BV, hoogleraar kennisvalorisatie aan het Erasmus MC en hoogleraar ondernemerschap aan de VU Amsterdam

18.00 – 19.00 uur Meet & greet-buffet
19.00 – 20.00 uur Lagerhuisdebat onder leiding van Gijs Weenink
20.00 – 21.00 uur Borrel

Over Life Sciences 2020

Life Sciences 2020 is een initiatief van organisaties uit de life sciences sector, die gezamenlijk optrekken om publiek-private samenwerking in de life sciences te continueren en te verbeteren. De bloeiende life sciences sector kan zo tot volledige groei gebracht worden. Zij schreven de visie Partners in the Polder, die te lezen is op de website.

international website