Nieuws 7 oktober 2024

Aan de slag als netwerkregisseur Nationale Aanpak Productverbetering

Minder zout, suiker en verzadigd vet in onze voeding, en meer vezel, dat is het doel van de Nationale Aanpak Productverbetering (NAPV). Om dit te bereiken is onze collega Maud Theelen door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) aangesteld als NAPV-netwerkregisseur.

Tot 2026 werkt ze 2 dagen per week in opdracht van VWS en in nauwe afstemming met o.a. de brancheorganisatie van de levensmiddelenindustrie (FNLI) en supermarkten (CBL) en FoodvalleyNL. Dat doet ze vanuit een relatief onafhankelijke rol, als verbinder om het bereik van de NAPV onder bedrijven nog verder te verbreden en de marktspelers (landelijk en regionaal) praktisch te ondersteunen en bij elkaar te brengen voor het maken van productgroep specifieke afspraken. Het uiteindelijke doel: een gelijker speelveld en verbeterde samenstelling van het voedingsmiddelenaanbod. Voor vragen en opmerkingen is ze bereikbaar via: napv@productverbetering.nl.

NAPV

Nationale Aanpak Productverbetering (NAPV) is er voor een brede groep voedingsproducenten, van multinational tot mkb, van fastservice restaurant tot cateraar en van supermarkt tot groothandel. Met als doel samen de gezonde keuze gemakkelijker te maken door het gehalte aan zout, suiker en verzadigd vet in bewerkte producten te verlagen en de hoeveelheid voedingsvezel te verhogen. Met de nadruk op samen, voor een zo gelijk mogelijk speelveld.

NAPV-platform

Samen met de sleutelspelers uit alle relevante sectoren is een platform voor productverbetering opgericht. Meer informatie hierover vind je op www.productverbetering.nl. Op deze website delen we informatie, sectorafspraken en inspirerende voorbeelden.    

Aanvullende informatie over de NAPV: